Egzersiz

Ücretsiz sporun adresi : Fitness Blender

Uzun zamandır spor yapmıyorsanız  öncelikle pilates ile başlayınız derim. Yağ yakmak veya kas yapmak için ilk seçenek olmasa da uzun süredir çalıştırmadığınız kaslarınız için iyi bir başlangıç noktası bence. Pilates vucüdunuzu daha yoğun spor programlarına hazırlamakla kalmaz, aynı zamanda sakatlanma riskinizi de en aza indirir .

Instagram’daki paylaşımlardan keşfettiğim Fitness Blender’ı google’dan yaptığım araştırmalardan sonra YouTube’daki kanallarında devasa bir ücretsiz video arşivi olduğunu gördüm. Aynı zamanda kendilerine ait bir de internet siteleri (https://www.fitnessblender.com) var. Siteden videolar kısmına geldiğinizde alttaki seçeneklerden egzersiz süresi kriterini, elinizde mat/dumbbell gibi hangi ekipmanlar bulunduğunu, hangi bölgeyi çalıştıracak bir antrenman istediğinizi vs… girip bunlara göre filtreleme yaparak seçeneklerinizi daraltabiliyorsunuz.

Yani Fitness Blender videosu seçmek istediğinizde Google’a ya da YouTube’a girip fitness blender diye aratmak yerine kendi sitelerinde yer alan filtreleri kullanırsanız daha özelleşmiş aramalar yapabilirsiniz. Kendileri hakkında diğer bir sevdiğim nokta da çoğu videonun altına videodaki egzersiz türünün vücuda nasıl bir etkisi olduğunu açıklamaları, o videonun başka hangi videolar ile birleştirilebileceğini, ısınma / soğuma içerip içermediğini, set detaylarını yazıyor olmaları. Ara ara da hatırlatma bazlı kısa bilgiler veriyorlar, örneğin sadece istediğiniz tek bir noktadan yağ yakmak için yalnızca o bölgeye yönelik çalışma ile olur yanılgısına düşmeyin gibi.Yeni başlayanlar için seçtiğim evde yapılabilecek videolardan bazıları şunlar mesela:

  1. Eğer daha önce hic spor yapmadıysanız veya uzun süredir yapamıyorsanız sadece 10 dakikalık karın bölgesine yönelik pilates videosu

https://www.fitnessblender.com/videos/10-minute-abs-workout-at-home-pilates-abs-workout-for-a-healthy-back

2. Kalça ve bacak bölgeniz için hiçbir ekipman gerektirmeyen, ısınma ve soğuma dahil 20 dak. bir video

https://www.fitnessblender.com/videos/no-equipment-butt-and-thigh-workout-at-home-bodyweight-lower-body-workout

3. Yeni başlayanlar için hafif tempolu kardiyo videosu

https://www.fitnessblender.com/videos/low-impact-beginner-cardio-workout-feel-good-recovery-cardio

Size tavsiyem, eğer hergün hangi videoyu yapsam diye karar veremiyorsanız, sizler için hazırlanmış programlar (https://www.fitnessblender.com/plans) var. 2 Haftalık olanlar 5.99 $, 4 haftalık olanlar 9.99$ ve sekiz haftalık olanlar 15$. Tavsiyem iki haftalık programlardan birini alıp deneyin, memnun kalmazsanız yenilemezsiniz.

4. Mesela 2 haftalık zamanı az kişiler için tasarlanmış, 30 dk. egzersizleri içeren program

https://www.fitnessblender.com/plans/fb30-trial-fitness-blenders-2-week-fat-loss-program-for-busy-people-   veya

5. Yine 2 haftalık, günlük 40 dk. egzersizleri içeren, yağ yakıp,kas yapmanıza yardımcı olacak program

https://www.fitnessblender.com/plans/2-week-fbblend-to-burn-fat-and-build-lean-muscle

Deneyen kişiler yorumlarını gönderirlerse çok sevinirim..Sağlıkla kalın 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: