Bugün sizlerle nihayet tamamlayabildiğimiz giriş holünün ayrıntılarını paylaşmanın heyecanındayım. Baharın yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlaması ile evde kaç zamandır yapmak isteyip de cesaret edemediğim tadilat işleri en nihayetinde başladı. Tadilata uzun zamandır planını yaptığım ancak nasıl olması gerektiğine bir türlü karar veremediğim giriş holü ile başladık. Çünkü geride bıraktığımız soğuk kış günlerinde buz gibi bir mutfakta yemek pişirmekten ve yemek yemeye çalışmaktan çok usandım. Dolayısıyla ilk olarak mutfağımı kışın soğuktan yazın sıcaktan kurtarmanın yollarını aramaya başladım. Her ne kadar açık plan evleri sevsemde, giriş kapısından içeri girer girmez mutfağı karşımda bulmak değil açık plan anlayışım. Malum çalışan kadınım, üstüne üstük evde 3 tanede çocuk olunca evin her zaman düzenli kalma ihtimali yok tabi ki. Hem giriş holünü mutfaktan ayıracak,hem mutfağı kışın soğuktan yazın sıcaktan kurtaracak, hem de bahar aylarında kapıyı açınca gelen güzel esintiyi engellemeyecek bir fikir bulmaya çalıştım.

Öncelikle sıcak/soğuk yalıtımını sağlayabilmek için üst kısmı katlanabilen cam pencereyle kapatmayı düşündük. Ancak çıkacak manzaranın (ev içinde pencere) dekorasyon açısından hiç de iç açıcı olmayacağına karar verdik. Çözüm olarak camın önüne dekoratif duracak birşeyler lazımdı bence.  Günler boyunca her boş vaktimi Pinterest’de güzel bir fikir bulmak için harcamamın karşılığında eşimle en sonunda bir karara vardık ve hemen iyi bir marangoz arayışına girdik. Malum bu devirde hem uygun fiyatlı hem de iyi işçiliği olan bir marangoz bulmak zor iş, hele de Kıbrıs’ta yaşıyorsanız. Neyse bir arkadaş tavsiyesiyle gönlümüze göre marangozumuzu da bulduk ve hemen işe giriştik. Ben sonuçtan çok memnun kaldım. Umarım siz de beğenirsiniz.

İlk aşama olarak, yalıtımı sağlayabilmek için koyu kahve (wenge) mutfak bangosunun üstüne 3 parçalı üst üste katlanabilen füme renk hareketli cam yaptırdık. Füme rengi koyu kahve (wenge) mutfak bangosuyla uyum sağlaması için düşündük. Camların üzerine oturabilmesi için gerekli ayaklar yapıldı. 2.aşamada ise önüne dekoratif duracak tahtadan sütünlar yaptırdık. Rengini daha açık renk olarak seçtik ki wengenin önünde görünebilsin 🙂 Son aşamada ise spot led ışıklarımızı da yerleştirip, giriş holümüzün tadilatını tamaladık 🙂 Böyle kolay anlattığıma aldanmayın, tüm bu işlemler 1 ay sürdü…

 Sizce nasıl olmuş??? Fikirleriniz bekliyorum 🙂

Bunları da sevebilirsiniz...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: