BAKIM

YAZIN GÜNLERİNDE VAZGEÇİLMEZİM: LA ROCHE-POSAY GÜNEŞ KREMİ

Eğer uzun zamandır benimle birlikte olan takipçilerimdenseniz, geçen yaz tatilinden sonra yaşadığım güneş lekesi problemleri ile ne kadar uğraştığımı biliyorsunuzdur (eğer bilmiyorsanız ve güneş lekenize çözüm arıyorsanız, bu konuyla ilgili yazımı okumanızı tavsiye ederim). Bu kötü deneyimden sonra öğrendiğim şudur ki güneş kremi sürmeden kapıdan dışarı çıkmamalıyız…Üstelik sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca güneşten korunmalıyız!!! Ben dersini alan biri olaraktan, geçen eylül ayından itibaren, yaz-kış demeden düzenli olarak güneş kremi kullanıyorum. Bu dönemde çeşitli markaların, çeşitli güneş kremlerini denedim ama en sonunda eczacımın tavsiyesi ile aldığım ve çok memnun kaldığım La Roche-Posay’ın leke koruyucu Anthelios Pigmentation kreminde karar kıldım.

Bu kremin en sevdiğim yanı yüzümde beyaz maske gibi durmayıp, renkli dokudaki yapısıyla yüzümdeki ton farklılığını da gidermeye yardımcı olması…Üstelik yüzümde parlayıp, yağlılık hissi de yaratmıyor. Sabahleyin, yüzümdeki ufak tefek kusurları kapatmak için kullandığım fondöten veya kapatıcı yerine direk olarak La Roche-Posay’ın güneş kremini uyguluyorum ve inanın ki yeterli oluyor, fondöten veya kapatıcıya gerek kalmıyor!!!…Üstelik fiyatı da öyle çok uçuk değil (150 TL civarı).

Eğer siz de güneş kremi almak istiyor, ama hangisini alsam diye düşünüyorsanız, La Roche-Posay’ın leke koruyucu Anthelios Pigmentation kremi kesinlikle sizi hayal kırıklığına uğratmaycaktır. Sadece size tavsiyem, almadan önce teninize uygulayıp, renkli yapısının ten renginizle uyumunu kontrol etmeniz. Eğer buğday ya da esmer tenliyseniz, sıkıntı olacağına inanmıyorum ama beyaz tenliler için biraz koyu gelebilir sanki…

Bol güneşli, az lekeli bir yaz geçirmemiz dileğiyle 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *