Küçük kızımın doğumundan sonra yüzümde doğum lekeleri oluşmuştu. Bunlara yazın güneşte uzun süre kalmanın verdiği güneş lekeleri de eklenince yüzüm koyu kahve lekelerle dolmuştu resmen. Eczaneye çocuklar için ilaç almak için uğradığım bir gün Yves Rocher danışmanı ile rastlantı sonucu karşılaştık. Ben de fırsat bu fırsat deyip bu lekeler konusunda bana tavsiye edeceği bir ürün var mı diye sordum. Bana Yves Rocher’in White Botanical serisine ait Leke Karşıtı Gençleştirici ve Aydınlatıcı Uyku Maskesini (Lightening Sleeping Mask) tavsiye etti.

Genellikle gece maskelerini yüzümde plastik etkisi yarattığı için sevmiyorum. Ama pek ümidim olmasa da Yves Rocher’in  Leke Karşıtı Gençleştirici ve Aydınlatıcı Uyku Maskesini denemeye karar verdim ve aynı günün akşamına kullanmaya başladım. Yaklaşık 1 fındık büyüklüğünde jeli tüm yüzüme eşit dağılacak şekilde uyguladım. Daha önce kullandığım birçok leke açıcı maske gibi bu üründe jel formundaydı; yüzüme sürdüğüm anda bir ferahlık hissettim ve bir süre sonra (yaklaşık 10 dak.) yüzümde tamamen kurudu. Diğer denediğim bir çok leke açıcı maskeler gibi yüzümde plastik etkisi hissetmedim hatta tam tersine yüzümün yumuşacık ve nemli olduğunu hissettim. Sabahleyin uyandığımda yüzümü  su ile yıkamama rağmen  nemlendirici etkisinin gün boyunca yüzümde kaldığına şahit oldum. Yaklaşık 1 ay boyunca (maske bitene kadar )da hiç usanmadan hatta memnuniyetle her akşam yüzüme uygulamaya devam ettim. Bu süre içerisinde bir çok kişi bana yüzüme ne yaptığımı, yüzümde bir faklılık olduğunu sordu. Ben de yüzümde genel olarak bir aydınlanma olduğunu, lekelerin de azaldığını fark etmiştim. Dün maske bitince  bende bir öncesi / sonrası yapmaya karar verdim (fotoğraflardaki bakımsız halime takılmayın :)). Fotoğrafları çekerken yüzümde hiç makyaj veya krem olamamasına dikkat ettim ve mümkün olduğunca aynı ışıkta çekmeye çalıştım.


Yves Rocher Leke Karşıtı Gençleştirici ve Aydınlatıcı Uyku Maskesi (Lightening Sleeping Mask) 1 aylık kullanım sonucu (Sağ taraf)

Kullandığım süre boyunca etkisi olduğunu fark etmiştim. Ancak önceki ve sonraki fotoğrafları yan yana koyunca farkı daha da farkettim 🙂  Elmacık kemiğimin üzerindeki ve dudağımın çevresindeki koyu kahve lekeler neredeyse yok oldu. Hatta yanaklarımdaki birçok ben lekesinin bile koyuluğu fark edilecek derecede açıldı. Hatta farkı sadece lekelerde değil, tüm yüzümde hissettim. Cildim fark edilir derecede pütürsüz ve ışıltılı oldu.

Yves Rocher Leke Karşıtı Gençleştirici ve Aydınlatıcı Uyku Maskesi (Lightening Sleeping Mask) 1 aylık kullanım sonucu (Sol taraf)

Yukarıdaki yüzümün sol tarafını gösteren fotoğrafta yanağımdaki koyu kahve lekenin çoğunun yok olduğunu, gözümün hemen alt kısmında sadece çil gibi kaldığını görebilirsiniz. Hatta elmacık kemik üzerindeki benin bile koyuluğunun azaldığını ve küçüldüğü rahatlıkla görülebiliyor. Kısacası Yves Rocher Leke Karşıtı Gençleştirici ve Aydınlatıcı Uyku Maskesini leke problemi yaşayan herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Hem kullanımı çok kolay, hem de kısa süre etkisini gösteriyor !!!

Bu ürünü KKTC’deki birçok eczanede bulabilmek mümkün. Ben Hamitköy’deki Şirin Balın eczanesinden almıştım. Ancak Facebook’daki Yves Rocher Kuzey Kıbrıs sayfasından bütün eczanelerin listesine ulaşabilirsiniz.  Bu arada merak edenlere Yves Rocher Leke Karşıtı Gençleştirici ve Aydınlatıcı Uyku Maskesi 75 ml ürün fiyatı yaklaşık 100 TL civarında… Bence harcadığım parayı fazlasıyla hak etti.!!!

Şimdi gece maskesi bittiği için, Yves Rocher danışmanın tavsiyesi üzerine yine aynı serinin White Botanical Leke Karşıtı Gençleştirici Gece Kremi (Exceptional Youth Creme) devam edeceğim. Hatta bugün kremi aldım bile… Bu kremin fiyatı maskeye göre daha pahalı (185 TL) ancak etkili olacağına ve geriye kalan lekelerin giderilmesinde faydasını göreceğime inanıyorum. Krem bitince sonuçları yine sizlerle paylaşırım…

İyi günler 🙂

Paylaş: