Beslenme

100 Kalorilik Kuruyemiş Porsiyonu Ne Kadardır?

Beni yakından tanıyan herkes, sağlıklı beslenmeye olan düşkünlüğümü bilir. Fakat çoğu zaman, öğleden sonra gelen ani tatlı krizleriyle başa çıkmakta zorlanıp, ilk bulduğum abur cubura saldıra biliyorum. Ben de çözümü her gün yiyeceğim öğünleri planlarken, ara öğünlerimi de planlayıp, evde küçük paketler olarak hazırlayıp çantama atmakta buldum. Böylelikle, artık ara öğün olarak abur cubur atıştırma tuzağına düşmüyorum.

Ara öğün değince, herkes gibi benimde ilk aklıma gelen meyvelerdir. Ancak ara öğün olarak sadece meyve yediğim zaman, bir saat sonra yeniden acıktığımı hissediyorum. Ben de çözüm olarak ara öğünlerde meyvenin yanında, bir avuç kuruyemiş yemeye başladım.

Ancak kuruyemişlerin içerdikleri protein, lif, sağlıklı yağlar ve vitaminler ile sağlığımıza büyük katkılar olsa da, bu kalorili oldukları gerçeğini değiştirmez. Geçen hafta sonu, hafta içi yiyeceğim atıştırmalıkları hazırlarken, ara öğünde yemem gereken bir porsiyon kuruyemişin ne kadar olması gerektiği konusunda yeterince bilgim olmadığını fark ettim ve hemen araştırıp, benim gibi yeterince bilgisi olmayanlar için aşağıdaki 100 kalorilik kuruyemiş porsiyonu listesini hazırladım 🙂 Umarım sizlere de faydalı olur….100 kalorilik kuruyemiş porsiyonu listesini indirmek için tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: