Beslenme

Temiz Beslenme ve Callanetics’e Geri Dönüş Serüvenim

Son 5-6 aydır, kendimi ve sağlığımı ihmal ettiğimin fazlasıyla farkındaydım aslında…Ancak kendimde ne spor ne de diyet disiplinine girecek güç ve istek bulamıyordum. Hafta sonu, uzun zamandır giymediğim kotuma girmekte zorlanınca, kendime “Dilek yeterrrr dedim, kendine gel artık :)” ve işte tam da o anda sağlıklı yiyeceklerle dolu tabaklarıma geri dönmek için kendime söz verdim.

Velhasıl, pazartesi gününden beri yavaş yavaş temiz beslenmeye başladım. Ancak Callenatics’i hayatıma sokmadan, istediğim ilerlemeye sahip olamayacağımı da önceki deneyimlerimden gayet iyi biliyorum. Aslında amacım öyle çok kilo vermek falan da değil (3 kilocuk sadece…), amacım sağlıklı ve fit olmak!!! Bu sebeple, kendime 4 haftalık nefis bir challange yapmaya karar verdim. Bir de motivasyonu tavan yapmak için işyerinden iki arkadaşı da bu işe ikna ettim, ohhh değmeyin keyfime…

Peki, bu 4 haftalık challange’da neler yapılacak diye merak edenlere:

  • Uyanır uyanmaz ilk iş ve yatarken son iş olarak bir bardak limonlu su içilecek.
  • Hafta içi sabah öğünlerinde yulaf lapası yenecek, hafta sonu kahvaltısında yumurta asla unutulmayacak.
  • Öğlen ve Akşam yemeklerinde bolca çiğ sebze (salata) yenecek.
  • Beyaz ekmek tarih olacak. Kepekli falan da hikaye. Ekmek yenecekse ille de %100 tam buğday olacak.
  • Sabah ve akşam probiyotik tablet unutulmayacak!!!
  • En önemlisi de şeker denen şeytan ve onun tüm dostları, ağıza sürülmeyecek.

Eh, çok güzel, yeme-içme kısmında yapılacaklar karar verildi de, fit olma kısmı nasıl yapılacak diye soracaklara cevabım:

  • Tabi ki vazgeçilmez sporum Callanetics yapılacak. Hem de haftanın 5 günü, mümkünse sabah sabah, en az 45 dakikadan….!!!

E, ne yapılacağına karar verdiysem, yarın başlıyorum o zaman !!! Temiz Beslenme ve Callanetics’e Geri Dönüş Serüvenimi takip etmek isteyenler, burada kalın.. 🙂

Herkese Temiz Beslenmeli ve Callaneticsli günler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *