Beslenme

İşyerine Giderken Yanınızda Götürebileceğiniz Salatalar

Eğer siz de benim gibi her öğlen, iş yerinde kolay ve sağlıklı yiyebilirim derdindeyseniz, bu yazı tam da size göre… Çünkü bir ton sağlıklı salata fikri bulmak üzeresiniz!

Akşam yemeğinden kalan yemek olmadığında iş yerinde öğle yemeğinde ne yiyeceğim derdine düşüp, mecburen dışarıdan sipariş etmek zorunda kalıyordum ki, bu hem cebimi hem de sağlığımı etkiliyordu. Bu sebeple hem kendim hem de sizler için bu yaz günlerinde kolaylıkla tüketebileceğimiz besleyici, lezzetli, protein ve lifle dolu hızlı salatalar fikirleri toparladım.

Tek yapmanız gereken geceden yarım saatinizi salata hazırlamaya ayırıp, hazırladığınız salatanızı bir yemek saklama kabına koymak.. Böylece sabah telaşında öğle yemeği hazırlamak zorunda kalmazsınız….

En sağlıklı salata nasıl hazırlanır?

Salata denilince otomatik olarak sağlıklı olduğu düşünüyoruz! Ancak durum her zaman böyle değildir. Salatanın içine ne koyduğunuza bağlı olarak ne kadar sağlıklı olduğu değişebilir. En sağlıklı salata, yeşil yapraklı sebzelerle dolu, iyi miktarda yağsız proteine sahip, biraz daha taze sebzeler veya meyveler gibi meyveler eklenmiş bir salatadır. Üzerine tuz, karabiber, limon, sirke ve zeytinyağının basit bir kombinasyonlu sağlıklı bir sos eklendiği zaman hem sağlıklı hem de lezzetli bir salata elde etmiş oluruz.

Bunları da sevebilirsiniz...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: